Warsztay tańca flamenco - już w październiku.

W dniach 10 i 11 października zapraszamy na warsztaty tańca flamenco, które poprowadzi Sylwia Janoś. Zajęcia odbędą się w Klubie "Kogucik" w Potaszach.Plan zajęć:
10 października (sobota ) – w godzinach od 17:00 do 19:00;
11 października (niedziela) – w godzinach od 11:00 do 13:00.

Koszt całości wynosi 50 zł.
Prosimy zabrać ze sobą wygodne buty na lekkim obcasie oraz długą, szeroką spódnicę.
Liczba uczestników jest ograniczona, osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny pod nr. tel. 880 692 000, obowiązuje przedpłata w wysokości 20 zł.

 

Flamenco to zjawisko kulturowe, związane z folklorem andaluzyjskich Cyganów, obejmujące muzykę, śpiew, taniec, strój i zachowania. Jego tradycja pochodzi z Andaluzji i tam do dziś można oglądać jego wykonanie. Taniec flamenco posiada swe korzenie w dawnych religijnych tańcach orientalnych. W dzisiejszej jego postaci dopatrzyć się można wielu elementów tańca hinduskiego, takich jak ruchy ramion, dłoni i palców, a także używanie nóg jako instrumentu perkusyjnego. Prawdopodobnie taniec ten pochodzi bezpośrednio od hinduskiego tańca katak.

 

Strój tancerzy to przeważnie czarny, granatowy lub ciemnobrązowy - to obcisłe spodnie, biała koszula, obcisła kamizelka, mała apaszka pod szyją, buty wzorowane na butach do jazdy konnej z wysokimi obcasami i charakterystyczny płaskodenny kapelusz. Kamizelka i kapelusz bywają wykorzystywane jako element choreografii.

 

Strój tancerek to przede wszystkim szeroka, kolorowa falbaniasta spódnica lub suknia (wykorzystywana w tańcu), falbaniasty gorset i kolorowa chusta, uzupełnieniem czasem bywa wachlarz, grzebień lub kwiat.