Warsztaty plastyczno-teatralne "Senna jawa...? Marzenie"

Od 20 do 23 lipca (od 10:00 do 13:00) na Placu Zielonym w Czerwonaku odbędą się warsztaty plastyczno-teatralne "Senna jawa...? Marzenie!". Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku szkolnym i młodzieży.

W ramach warsztatów dzieci w formie kreatywnej zabawy wykonają prace na foliach i modułach łączących się w duże kryształy, swoiste kamienie mądrości - można by rzec kamienie filozoficzne. Będą zastanawiać się nad rzeczywistością, która jest nam dana, którą niekiedy chcielibyśmy zmienić, która czasem wydaje nam się inna, niż jest naprawdę, ale którą można kształtować i mieć na nią wpływ. Efektem pracy uczestników będą duże formy rzeźbiarskie, komponujące się z przestrzenią na Placu Zielonym, budynkami i zielenią.

W każdym codziennym cyklu na zajęcia plastyczne będą przeznaczone 2 godz. Będą one dzielone godzinną podróżą i poszukiwaniami w przestrzeni teatralnej, oscylującymi przy tym samym temacie. W ramach warsztatów teatralnych uczestnicy będą mogli zapoznać się z formą teatru ruchu oraz elementami pantomimy.

Wstęp wolny

Zajęcia prowadzą: Cecylia Kotlicka - instruktor zajęć plastycznych i Anna Woźniak - instruktor zajęć teatralnych