Festiwal Młodej Sztuki Niepokornej Rocko Go!

Rocko Go to letnia impreza, która w tym roku po raz pierwszy zagościła na Stanicy Akwenmarina w Czerwonaku i stała się ucztą dla wszystkich tych, którzy lubią mocne brzmienia gitar. Festiwal miał na celu zaprezentowanie interesujących zjawisk muzycznych z całej Polski wśród wschodzących gwiazd rocka.  Eliminacje do festiwalu rozpoczęły się w GOK „Sokół”, podczas Przeglądu Dobrze Rockujących Zespołów Rockowych Dobre Rockowania. Podczas Festiwalu na dwóch scenach zagrały wyłonione kapele konkursowe oraz zaproszeni goście ze świata muzyki rockowej. Na Rocko Go wystąpili: Ewa Kisielewska, Pampeluna, Ceti, Gwoździe Wilsona, The Merss, Humanic, Prosto z Chile, Ludwik, Zgon, Eleventh, Heritage, Arshenic, Prochy, Rust, r.a.g.g SQUAD, Dizzy Experience oraz Merry Pop Ins.

W trakcie Rocko Go odbył się także piknik i parada motocyklowa. Uczestnicy wyruszyli ze Stanicy Akwenmarina przez Owińska, Bolechowo do Murowanej Gośliny. W trakcie pikniku zostały przeprowadzone konkursy: rzut silnikiem od komara na odległość, toczenie beczki motocyklem na czas, „szybcy i wściekli” czyli wyścigi na 1/8 mili oraz konkurs na „Najlepszą dziarę”. Jury dokonało również wyboru: najstarszego i najładniejszego motocykla, a także najbardziej oryginalnego stroju motocyklisty.

Podczas Festiwalu zaprezentowali się również młodzi plastycy z Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Maria Biskupska, Łukasz Trajewicz oraz Leszek Narora stworzyli instalacje pt. „Osiem strachów Jeźdźców Apokalipsy” oraz „Prezent dla Mikołaja”.

Patronat medialny 
TVP Poznań oraz Radio Merkury Poznań

Partnerzy
Miejsko-Gminny Ośrodek Rekreacji i Sportu w Murowanej Goślinie,
Firma Transkom oraz Firma Meliopoz.

organizatorzy Rocko Go:
Gminny Ośrodek Kultury „Sokół”,
Grupa Artystyczna Zak, Tomasz Szukała

organizator pikniku motocyklowego:
Jaromir Korta