XIV Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków CZERWONAK 2009

Finał XIV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2009 odbył się na Starym Rynku w Poznaniu 14. czerwca.

W jury zasiedli: Anna Jurksztowicz, Jan Margowski, Jan Japas-Szumański, Remigiusz Wojciechowski. Członkowie jury przyznali następujące nagrody i wyróżnienia:

 

I NAGRODA             Aleksandra Leśnicka z Przedszkola w Obornikach

II NAGRODA           Franek Majorek z Przedszkola w Śmiglu

III NAGRODA          Aleksandra Maćkowiak z Przedszkola w Czarnkowie

WYRÓŻNIENIE       Oliwia Tomczyk z Przedszkola w Chodzieży

WYRÓŻNIENIE       Szymon Gerszendorf z Przedszkola nr 3 w Lesznie

WYRÓŻNIENIE       Zosia Golczak z Przedszkola nr 1 w Kościanie

SPECJALNE WYRÓŻNIENIE JURY        Mikołaj Szostek z Przedszkola nr 18 „Chatka Puchatka” w Kaliszu

 

Finał Festiwalu prowadziła Katarzyna Wojciechowska. Wszystkie przedszkolaki otrzymały nagrody z rąk Wójta Gminy Czerwonak Mariusza Poznańskiego, Dyrektora GOK "Sokół" Joanny Szalbierz oraz Jurorów

Finał odbył się podczas Jarmarku Świętojańskiego przy współpracy Centrum Kultury Zamek, Urzędu Gminy Czerwonak oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.
Patronat medialny nad całością imprezy objęła Telewizja Polska oddział w Poznaniu.

 

 

Eliminacje Rejonowe:

 

Eliminacje Rejonowe w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie, 22. maja 2009

Jury w składzie: Joanna Szalbierz, Krystian Weber, Małgorzata Prządka, Wojciech Kajzer zakwalifikowało do Finału następujące dzieci:

Agnieszka Majda z Samorządowego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Turku

Julia Wawrzyniak z Przedszkola nr 1 w Kłodawie

Julia Wasilewska z Przedszkola nr 25 „Bajka” w Koninie

Maria Woźniak z Przedszkola nr 2 „Kraina Wesołej Zabawy” w Koninie

Martyna Fajkowska z Przedszkola nr 4 „Jarzębinka” w Słupcy

 

 

Eliminacje Rejonowe w Miejskim Ośrodku Kultury w Trzciance, 25. maja 2009

Jury w składzie: Joanna Żylińska, Remigiusz Wojciechowski, Małgorzata Rudzik, Karol Urbanek zakwalifikowało do Finału następujące dzieci:

Zuzanna Kamińska z Przedszkola „Leśne Ludki” w Mieścisku

Karolina Brzezińska z Przedszkola nr 1 w Złotowie

Oliwia Tomczyk z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Chodzieży

Karolina Drajewska z Przedszkola nr 4 w Trzciance

Ola Maćkowiak z Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie

 

 

Eliminacje Rejonowe w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie, 31. maja 2009

Jury w składzie: Ewa Sniady, Ewa Góra, Hanna Andrzejczak zakwalifikowało do Finału następujące dzieci:

Filip Samól z Przedszkola w Jutrosinie

Zofia Golczak z Przedszkola nr 1 w Kościanie

Franciszek Majorek z Przedszkola w Śmiglu

Daria Wójcik z Przedszkola nr 11 w Lesznie

Szymon Gerszendorf z Przedszkola nr 3 w Lesznie

 

 

Eliminacje Rejonowe w Obornickim Ośrodku Kultury, 31. maja 2009

Jury w składzie: Katarzyna Wojciechowska, Remigiusz Wojciechowski, Marian Żurowski zakwalifikowało do Finału następujące dzieci:

Albert Dankowski z Przedszkola nr 4 „Bolek i Lolek” w Nowym Tomyślu

Oliwia Kuleta z z Przedszkola nr 1 „Bajeczka” w Obornikach

Ola Leśnicka z Przedszkola nr 1 „Bajeczka” w Obornikach

Weronika Mrozek z Oddziału Przedszkolnego przy Zespole Szkól w Gułtowach

Alicja Rzymska z Przedszkola nr 3 „Promyczek” w Poznaniu

 

 

Eliminacje Rejonowe w Miejskim Ośrodku Kultury w Kaliszu, 29. maja 2009

Jury w składzie: Remigiusz Wojciechowski, Robert Kowalski, Marek Brymora zakwalifikowało do Finału następujące dzieci:

Kacper Szczypkowski z Przedszkola nr 1 w Ostrzeszowie

Mikołaj Szostek z Przedszkola nr 18 „Chatka Puchatka” w Kaliszu

Maryna Orszulak z Przedszkola w Grabiu

Tobiasz Brzeziński z Oddziału Przedszkolnego przy Zespole Szkół w Białobłotach

Katarzyna Kaczmarek z Publicznego Przedszkola w Dobrzycy