Dni Gminy 2009

19 – 21 czerwca.- Dni Gminy Czerwonak 2009

19 czerwca o godzinie 20:20 GOK "Sokół" zaprosza na koncert hip hopowy zespołów EDA & MIESZ z Czerwonaka oraz PaWloiKali z Koziegłów. Koncert odbędzie się na parkinku przed skateparkiem w Koziegłowach.
Natomiast o 22:00 zaprezentujemy w samym skateparku spektakl "Trans-ponder" Formacji Fleks Step działającej przy Ośrodku. Spektakl w choreografii Ewy Sobiak, tancerki Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu.
Spektakl mówi o zagubieniu człowieka we współczesnym świecie, który jest nastawiony na bezkrytyczny odbiór informacji i konsumpcję. W świecie, w którym zaburzona została przestrzeń bezposredniego kontaktu między ludźmi. W świecie, w którym zapominamy o najprostszych uczuciach i nastawiamy się jedynie na to, co powierzchowne.

20 czerwca zapraszamy na kilka imprez
Na terenie Stanicy Akwenmarina odbędą się Powiatowe Zawody Sprawnościowe drużyn ratownictwa ogólnego obrony cywilnej o puchar Starosty Poznańskiego. Zawody będą się odbywać w godzinach od 10:00 do 14:00 a głownym organizatorem tego wydarzenia jest Urząd Gminy Czerwonak i Starostwo Powiatowe. Celem zawodów jest sprawdzenie wyszkolenia drużyn do przeprowadzania akcji ratunkowych. Drużyny będą się musiały zmierzyś w wielu ciekawych konkurencjach. Dla widzów przygotowano również imprezy towarzyszące.

Na stadionie w Owińskach rozpoczną się rozgrywki piłkarskie organizowane przez Klub Sportowy Błękitni Owińska. Rozgrywki będa trwały od 10:00 do 14:00

O godzinie 16:00 CRKF Akwen zaprosi do Koziegłów na 5 urodziny Akwenu. W programie między innymi Gala Finałowa Miss Bikini Model International Poland, pokaz pływania synchronicznego, mecz piłki wodnej radni plus gmina contra Akwen. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Maraquja a całośc imprezy poprowadzi Michał Milowicz.
 
21 czerwca Błekitni zaproszą na ciąg dalszy rozgrywek piłkarskich. Natomiast GOK "Sokół" zakończy Dni Gminy licznymi zabawami i koncertami i wszystko to na stadionie w Owińskach. Oto szczegółowy harmonogram.
14:30 - wręczenie nagród przez Klub Sportowy Błekitni Owińska
15:00 - mecz piłkarski seniorów
16:00 - finał rajdu rowerowego
16:20 - występ solistów GOK "Sokół"
16:30 spektakl teatralny dla dzieci "Wędrówka Małej Chmurki" w wykonaniu TEATRU PROMYK z Poznania
17:20 - występ kabaretu DNO
18:20 - koncert zespołu THE MEDLEY
20:00 - koncert zespołu LOMBARD
21:00 - zabawa taneczna z teamem KALWI AND REMI

Od godziny 10:00 do 15:00 będzie można oddać krew w ustawionym na stadionie punkcie poboru krwi.

Od godziny 16:00 do 19:00 działał będzie punkt informacyjny Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Poznaniu zaproszony do współpracy przez Centrum Profilaktyki, Terapii i Rehabilitacji w Czerwonaku w ramach "Gminnego Programu Ochrony i Promocji Zdrowia Mieszkańców Gminy Czerwonak na lata 2009 - 2013. Tematem przewodnim działań będzie profilaktyka antynikotynowa.
W punkcie tym będzie można:
- zbadać zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu, uzyskać porady
  antynikotynowe, otrzymać materiały edukacyjne pomocne w rzucaniu
  palenia;
- wziąć udział w zabawach i konkursach dla dzieci i młodzieży promujących
  zdrowy styl życia,
- rozwiązać krzyżówkę antynikotynową przeznaczoną dla młodzieży
  i osób dorosłych.

Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny
ZAPRASZAMY