Teatr CANOA "Historia Pewnej Miłości"

Archiwum / Teatr CANOA "Historia Pewnej Miłości"

 

8 maja zapraszamy do sali Gminnego Ośrodka Kultury "Sokół" na spektakl teatru CANOA "Historia pewnej miłości". Spektakl rozpocznie się o godz. 19:00.
Wstęp wolny

W 2002 roku Maud Nicolass (Holandia), Barbara Prądzyńska (Polska) oraz Ramiro Ramirez Ibarra (Meksyk) zakładają w Hidalgo w Meksyku grupę teatralną CANOA. Tworzą spektakle inspirowani kulturą i przyrodą tego kraju. Pokazują je w odległych i zapomnianych wioskach Meksyku, a w kolejnych latach zaczynają pojawiać się na festiwalach teatralnych.
Spektakle teatru CANOA bazują na ruchu i ekspresji ciała, na żonglowaniu skojarzeniami i obrazami. Bawią się muzyką oraz podejmują interakcję z publicznością. Spektakle te są komunikatywne dla każdego bez względu na wiek, narodowość odbiorcy czy jego wykształcenie.
Spektakl "Historia de un Amor" (premiera w Hidalgo w 2002 roku) był do tej pory grany w ośmiu stanach Meksyku i w Polsce m. in. na IV Festiwalu Artystów Ulicy w Szczecinie oraz na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Maski w Poznaniu.

Dyrektor małego objazdowego teatrzyku ożywia marionetki. Ona i On zaczynają odgrywać pewną historię, historię pewnej miłości... Dyrektor staje się swego rodzaju fatum, kreatorem wpływającym na wydarzenia. Przeszkadza zakochanej parze. Jak silna jest moc miłości?
Spektakl opowiada o spotkaniu. O nie zawsze prostych drogach miłości, o jej różnych twarzach i przemianach.

OBSADA:
dyrektor  Johnny Popiel
ona Barbara Prądzyńska
on Wojciech Czarny

scenariusz Barbara Prądzyńska, Maud Nicolass
reżyseria zespół
scenografia Anna Sikorska
współpraca choeograficzna Johnny Popiel
dźwięk Sebastian Zieliński
światła Ewa Prądzyńska

SPEKTAKL ODWOŁANY