Teatr CANOA "Historia Pewnej Miłości"

Archiwum / Teatr CANOA "Historia Pewnej Miłości"

8 maja zapraszamy do sali Gminnego Ośrodka Kultury "Sokół" na spektakl teatru CANOA "Historia pewnej miłości". Spektakl rozpocznie się o godz. 19:00.
Wstęp wolny

W 2002 roku Maud Nicolass (Holandia), Barbara Prądzyńska (Polska) oraz Ramiro Ramirez Ibarra (Meksyk) zakładają w Hidalgo w Meksyku grupę teatralną CANOA. Tworzą spektakle inspirowani kulturą i przyrodą tego kraju. Pokazują je w odległych i zapomnianych wioskach Meksyku, a w kolejnych latach zaczynają pojawiać się na festiwalach teatralnych.
Spektakle teatru CANOA bazują na ruchu i ekspresji ciała, na żonglowaniu skojarzeniami i obrazami. Bawią się muzyką oraz podejmują interakcję z publicznością. Spektakle te są komunikatywne dla każdego bez względu na wiek, narodowość odbiorcy czy jego wykształcenie.
Spektakl "Historia de un Amor" (premiera w Hidalgo w 2002 roku) był do tej pory grany w ośmiu stanach Meksyku i w Polsce m. in. na IV Festiwalu Artystów Ulicy w Szczecinie oraz na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Maski w Poznaniu.

Dyrektor małego objazdowego teatrzyku ożywia marionetki. Ona i On zaczynają odgrywać pewną historię, historię pewnej miłości... Dyrektor staje się swego rodzaju fatum, kreatorem wpływającym na wydarzenia. Przeszkadza zakochanej parze. Jak silna jest moc miłości?
Spektakl opowiada o spotkaniu. O nie zawsze prostych drogach miłości, o jej różnych twarzach i przemianach.

OBSADA:
dyrektor  Johnny Popiel