Biesiada Czerwonacka i Kiermasz Świąteczny - Jacek Silski gwiazdą wieczoru

W sobotę 12 grudnia GOK Sokół i zespół wokalny Retro Café po raz piąty zaproszą mieszkańców Gminy Czerwonak do hali sportowej CRKF Akwen na Biesiadę Czerwonacką połączoną z Kiermaszem Świątecznym.

Podczas Biesiady prezentować się będą zespoły śpiewacze i chóry z terenu naszej Gminy oraz goście zaproszeni z wielu zakątków Wielkopolski. Znajdą się wśród nich zarówno zaprzyjaźnione zespoły z gmin ościennych, które już gościły na Biesiadzie jak i te, dla których będzie to pierwsza wizyta w Czerwonaku.
Oprócz prezentacji własnych programów artystycznych zespoły będą rywalizować o statuetki Złotego, Srebrnego i Brązowego Biesiadnika. Tegorocznym zadaniem konkursowym jest przygotowanie piosenki z repertuaru Anny Jantar. Gdyby żyła obchodziłaby 65. urodziny, jednak jej karierę przedwcześnie przerwała śmierć w katastrofie lotniczej. W tym roku przypada 35. rocznica tego  tragicznego wydarzenia i w ten sposób chcemy ją upamiętnić.

Oprócz okazji do wspólnego biesiadowania, wymiany doświadczeń i integracji mieszkańców naszej gminy będzie też okazja do zakupu wyrobów rękodzielniczych oraz wysłuchania wieńczącego Biesiadę koncertu gwiazdy Przeglądu - Jacka Silskiego.

W Kiermaszu Świątecznym biorą  udział twórcy ludowi, rzemieślnicy prezentujący swoje wyroby, a także stowarzyszenia. Kiermasz ma na celu promowanie dzieł twórców ludowych, rzemieślników i rękodzielników. Będzie można obejrzeć oraz zakupić produkty zdobione techniką decoupage biżuterię, obrazy, ikony, artystyczne bombki i wiele  innych.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Kiermasz Świąteczny rozpocznie się o godzinie 14:00 natomiast Biesiada o godzinie 15:00.
Koncert Jacka Silskiego rozpocznie sie o godzinie 18:30
Impreza potrwa do godziny 20:00.

Organizatorem imprezy jest Gminny Ośrodek Kultury Sokół, współorganizatorem jest CRKF Akwen.
Mecenat Gmina Czerwonak