Koncert Orkiestry Amadeus

10 listopada Gminny Ośrodek Kultury Sokół zaprasza do Kościoła w Owińskach na koncert w wykonaniu muzyków Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Anny Duczmal-Mróz z programem M. Musorgski/A. Duczmal - Obrazki z wystawy, połączone z ekspozycją kopii grafik Wiktora Hartmanna.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00. Wstęp bezpłatny.

Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus została założona przez Agnieszkę Duczmal w 1968 roku w Poznaniu. Początkowo działała pod patronatem "Jeunesses Musicales", a później Poznańskiego Towarzystwa Muzycznego. Zdobycie przez Orkiestrę Srebrnego Medalu Herberta von Karajana w 1976 roku na Międzynarodowych Spotkaniach Młodych Orkiestr w Berlinie Zachodnim zaowocowało przekształceniem jej w 1977 roku w etatowy zespół Polskiego Radia i Telewizji, a następnie w Orkiestrę Kameralną Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal. Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus prowadzi działalność koncertową w większości krajów europejskich oraz USA, Kanadzie, Meksyku, Brazylii, Kuwejcie, Tajwanie i Japonii, współpracując często ze światowej sławy solistami, takimi jak: Maurice André, Martha Argerich, Patric Gallois, Steven Isserlis, Gary Karr, Kevin Kenner, Mischa Maisky, Jeremi Menuhin, Igor Oistrakh, Michela Petri, Alexandre Rabinovitch, Vadim Repin, Grigori Sokolov, Guy Touvron, Henryk Szeryng oraz czołowymi polskimi solistami.

Wśród najsłynniejszych sal koncertowych, w których występowała Orkiestra, znajdują się: Concertgebouw w Amsterdamie, Filharmonia Berlińska, Filharmonia w Kolonii i Monachium, Filharmonia w Petersburgu, lipski Gewandhaus, wiedeński Musikvereinsaal, Pollack Hall w Montrealu, Queen Elizabeth Hall w Londynie, mediolański Teatro alla Scala i Tokyo Opera City Concert Hall. Orkiestra regularnie bierze udział w licznych europejskich festiwalach muzycznych.


Koncert, który odbędzie się w ramach programu "Kultura Dostępna" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Zapraszamy również do udziału w projekcie plastycznym, który odbędzie się w ramach otwartych pracowni GOK Sokół w dniach od 12 do 18 listopada. Warsztaty skierowane są dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

Obrazki z wystawy to najpopularniejszy utwór Modesta Musorgskiego stanowiący cykl 10 miniatur fortepianowych z 1874 roku. Dzieło zostało zainspirowane wystawą akwarel i rysunków Wiktora Hartmanna. Celem projektu jest wykonanie prac plastycznych w dowolnej technice inspirowanych usłyszaną muzyką i obejrzanymi grafikami.

Powarsztatowa wystawa odbędzie się w Urzędzie Gminy w Czerwonaku dnia 23 listopada 2015.


Dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego