Listopadowy wyjazd do muzeum

Uwaga! Spotkanie muzealne wyjątkowo w sobotę!

Zapraszam wszystkie osoby zainteresowane historią sztuki, a szczególnie uczestników „Piątków w Muzeum”  na wycieczkę do Rogalina, która odbędzie się w sobotę 7 listopada. Wyjazd spod GOK Sokół o 9.30, planowany powrót ok. godz. 15.00.

Zwiedzimy odrestaurowane wnętrza pałacu, galerie obrazów, gabinet londyński oraz powozownię, pospacerujemy po parku urządzonym w stylu francuskim.

Pałac w Rogalinie wraz z niezwykłą kolekcją malarstwa zgromadzoną przez Edwarda Aleksandra Raczyńskiego stanowi oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu. W galerii pałacowej możemy podziwiać prace takich artystów jak: Jan Matejko, Stanisław Wyspiański, Julian Fałat, Olga Boznańska, Leon Wyczółkowski, Aleksander Gierymski, Wlastimil Hofman, Maurice Chabas, Albert Besnard, Paul Delaroche. Należy także podkreślić fakt, iż w tym roku latem pałac został otwarty dla zwiedzających po 35 latach.

Koszt wycieczki wynosi 45 zł.

Ze względu na ograniczona liczbę miejsc i konieczność wcześniejszej rezerwacji proszę o zapisy potwierdzone wpłatą  pod nr telefonu: 61 6460839 (Klub Kogucik w Potaszach) lub na adres mailowy:olga@gok-sokol.pl

Nr konta GOK Sokół13 9043 1070 2701 0018 1116 0001

[Olga Krause Matelska]