Dożynki Gminne

Wójt Gminy Czerwonak Jacek Sommerfeld, Przewodniczący Rady Gminy Marcin Wojtkowiak oraz Gminny Ośrodek Kultury "Sokół" Zapraszają na Dożynki Gminne.
W tym roku impreza odbędzie się w Miękowie 29 sierpnia

PROGRAM DOŻYNEK GMINNYCH 2015

14:30 msza św. w parafii w Owińskach oraz przejazd autobusami na miejsce Dożynek

15:30 obrzęd dożynkowy (zespół Ave)

16:30 konkurs kulinarny Czerwonacki Przysmak, konkurs objęty patronatem Wójta Gminy Czerwonak

17:00 koncert Kapeli Śmieszna z Trzemeszna

18:30 koncert Kapeli zza Winkla

20:00 koncert zespołu Commers Band

21:30 zabawa taneczna

24:00 zakończenie imprezy

Dożynkom będzie towarzyszyć akcja „Odzyskaj.Korzystaj”.
Skorzystać będzie można z wielu unikatowych atrakcji dla całych rodzin m.in. zwiedzić interaktywny park nauki, który wyjaśnia otaczające nas zjawiska fizyczne i biologiczne.

Osoby, które chcą pobudzić w sobie kreatywność, będą mogły wziąć udział w warsztatach dla całych rodzin. Wspólnie stworzą niepowtarzalny nadruk na eko-torbie, zbudują karmnik dla ptaków lub zrobią własną biżuterię.

Chętni wezmą udział w quizie wiedzy ekologicznej. Dla wszystkich przewidziane są nagrody. Uczestnicy Dożynek będą również mogli porozmawiać z ekspertem, który odpowie na pytania mieszkańców z zakresu powstającej w Poznaniu spalarni odpadów komunalnych.

Organizatorem imprezy jest Gminny Ośrdek Kultury "Sokół" w Czerwonaku.
Mecenasem imprezy jest Gmina Czerwonak

Sponsorami imprezy są: Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.
                                    Sławex
                                    Fabryka Papieru