Koncert dla Przedszkolaków w Klubie Kogucik

12 czerwca o godz. 17:00 po raz trzeci w tym roku zapraszamy najmłodszych miłośników muzyki do klubu "Kogucik" w Potaszach na koncert zatytułowany "Muzyczne perełki, czyli o sztuce ozdabiania dźwiękami".

Artyści przeniosą słuchaczy do epoki baroku - jednej z najbarwniejszych, ale i najdziwniejszych epok w historii muzyki.  Dzieci dowiedzą się m.in. dlaczego noszono peruki, okazałe stroje i ozdoby ale przede wszystkim spotkają mistrzów kompozycji i wirtuozów gry na organach i klawesynie - Jana Sebastiana Bacha i Jerzego Fryderyka Haendla oraz poznają kilka muzycznych sposobów na pozbycie się myszy, które nieustannie harcują w organowych piszczałkach. Przekonają się także jak trudne jest wymyślenie arii dla zakochanego potwora :). W tych zadaniach kompozytorom pomagać będą pewna słynna śpiewaczka oraz dzielny trębacz. Dzieci będą miały także okazję poznać i zatańczyć wytwornego menueta oraz ozdobić dźwiękami prostą melodię.

W koncercie w bohaterów opowieści wcielą się artyści współpracujący na stałe z ruchem Pro Sinfonika, audycja trwa ok. 30 minut, bilety w cenie 5 zł dla mieszkańców sołectwa Bolechówko-Potasze oraz 10 złotych dla pozostałych dzieci są do nabycia w GOK "SOKÓŁ" w Czerwonaku.

Organizatorzy: GOK "SOKÓŁ", Sołectwo Bolechówko-Potasze, mecenat: Gmina Czerwonak.