Jubileusz Retro Café

17 kwietnia o godzinie 18:00 Gminny Ośrodek Kultury Sokół w Czerwonaku zaprasza do Gimnazjum w Koziegłowach na uroczysty koncert zespołu Retro Café zorganizowany z okazji jubileuszu 10-lecia jego istnienia.

Retro Café  to jedna z muzycznych wizytówek GOK Sokół. To żeński zespół wokalny działający nieprzerwanie od 2005 roku i zrzeszający obecnie 20 osób. Od początku istnienia szefem artystycznym i dyrygentem jest Remigiusz Wojciechowski. Kierownikiem zespołu jest Gabriela Jaskulska.
Zespół ma na koncie liczne nagrody i wyróżnienia na festiwalach m.in. w Poznaniu, Krotoszynie, Szamotułach czy Solcu Kujawskim. W 2011 roku został laureatem nagrody Animator Kultury przyznawanej corocznie przez władze i  środowiska kulturotwórcze gminy Czerwonak. Zespół uczestniczy w imprezach okolicznościowych, charytatywnych i uroczystościach na terenie gminy Czerwonak i poza nią. Koncertował m.in. w Poznaniu, Chodzieży, Kostrzynie, Lwówku i Obornikach Wlkp. Jest także gospodarzem „Biesiady Czerwonackiej”.

W repertuarze Retro Café znajdują się zarówno piosenki w stylu retro, popularne, biesiadne, ludowe jak i utwory klasyczne. Kilkanaście z nich zespół zaprezentuje podczas koncertu jubileuszowego.

Zapraszamy do odbierania bezpłatnych wejściówek w GOK Sokół

Remigiusz Wojciechowski