Koncert dla przedszkolaków

24 kwietnia o godzinie 17:00 zapraszamy najmłodszych miłośników muzyki do Klubu Kogucik w Potaszach.
Właśnie wtedy zmieni się on w „Rozśpiewany teatr”, bowiem zagoszczą w nim artyści, którzy zabiorą słuchaczy w podróż do krainy, w której króluje śpiew.

W owej baśniowej krainie znane wszystkim dzieciom rodzeństwo – Jaś i Małgosia przy pomocy pewnego muzycznego Piernika będą próbowali przechytrzyć Czarownicę, która zamierza ich zjeść.
Podczas koncertu dzieci poznają kolorowy świat teatru operowego, w którym orkiestra siedzi w dziurze pod podłogą, dyrygent wymachuje batutą, a śpiewacy wyczyniają na scenie niezwykłe – nie tylko wokalne – harce w kostiumach, z rekwizytami i na tle sugestywnej dekoracji, którą stanowi chatka na kurzej stopce.
Najmłodsi będą mieli okazję wziąć też czynny udział w treningu śpiewaka operowego, przygotowując własny aparat głosowy i ćwicząc elementy ruchu scenicznego.
W koncercie orkiestrę zastępuje pianista, w główne role wcielają się śpiewaczki oraz konferansjer – artyści współpracujący na stałe z ruchem Pro Sinfonika.

Prezentacja trwa ok. 30 minut, bilety w cenie 5 zł dla mieszkańców sołectwa Bolechówko-Potasze oraz 10 złotych dla pozostałych dzieci są do nabycia w GOK Sokół w Czerwonaku.

Remigiusz Wojciechowski