Wieczór Artystyczny

16 stycznia zapraszamy na godzinę 19:00 do Gminnego Ośrodka Kultury „Sokół” w Czerwonaku na niezwykły wieczór artystyczny. Tego dnia odbędzie się wystawa prac członków pracowni plastycznej oraz pokazy teatralne (w tym jeden premierowy) działających przy Ośrodku zespołów.
Poniżej przedstawiamy program wieczoru.
Wstęp wolny.

„Epopeja"
na podstawie tekstu Grzegorza Reszki
Reżyseria: Anna Rozmianiec
współpraca muzyczna: Tomasz Rozmianiec

"Epopeja" to zabawna historia o ekipie filmowej, która próbuje zrealizować, pomimo przeciwności, film historyczny. Na drodze reżysera w realizacji fimu staje producent, który jest przekaźnikiem kolejnych sugestii do zmian w scenariuszu: do projektu mieszają się po kolei różni ministrowie, sponsorzy, finansiści. Aktorzy i realizatorzy na planie filmowym znoszą dzielnie kolejne mniej lub bardziej absurdalne zmiany. A reżyser? Czy dotrwa i skończy film?
Konwencja kabaretowa spektaklu powoduje, że i młodsi i starsi widzowie będą się świetnie bawić.

„Na pełnym morzu”
na podstawie tekstu Sławomira Mrożka
inscenizacja i reżyseria: Anna Rozmianiec
współpraca muzyczna: Remigiusz Wojciechowski

Na pełnym morzu we trzech płynęli
I bardzo głośno ciągle krzyczeli
Kto na patelnie, a kto na ruszt?
Szykujmy wszyscy widelec i nóż.

Spektakl to spotkanie pięciorga bohaterów na deskach teatru absurdu. Troje z nich ze sobą rozprawia, czwarty puentuje a piąty wszystko ilustruje. W spektaklu prócz wyśmienitego tekstu, dowcipu, znajdzie się muzyka na żywo, zbudowana z różnych dziwnych narzędzi kuchennych i nie tylko.

Teatr CYK to: Zuzanna Jakubowicz, Dominika Kapsh, Dominika Karasieiwcz, Weronika Kwiatek, Jadwiga Minksztym, Magdalena Przybylska, Zofia Wiśniewska, Adam Garczarek, Karol Loręcki, Artur Małecki, Jan Minksztym

Etiuda taneczna w przygotowana w oparciu o spektakl „Domy” Teatru Tańca Fleks Step.
Choreografia: Ewa Sobiak

Etiuda nie z racji swojej skondensowanej formy skupia się bardziej na ruchu niż problemie, choć stara się pokazać fundamentalne relacje międzyludzkie, które szerzej rozwija pełne przedstawienie, którego premiera odbyła się w czerwcu w Koziegłowach. Ruch bazujące na technice tańca współczesnego uzupełnionego o interpretacje każdego z tancerzy.

Obsada: Agnieszka Brzezińska, Justyna Duda, Agnieszka Janicka, Patryk Jarczok, Łukasz Jarzębowski, Piotr Pasek, Tomasz Słomka, Ewa Sobiak, Maria Stefańska, Joanna Szalbierz-Kędzierska, Zofia Tomczyk, Patrycja Trzynoga, Anna Zabińska.