III Otwarty Przegląd Zespołów Rockowych

1 i 22 listopada, już po raz trzeci, odbyły się organizowane przez GOK „Sokół” w Czerwonaku „Dobre Rockowania”, czyli otwarty przegląd dobrze rokujących zespołów rockowych.
Celem przeglądu jest rozpowszechnianie idei muzyki rockowej poprzez prezentację zespołów działających przy GOK „Sokół” oraz zaproszonych przez nie gości. Formuła przewiduje część konkursową, a w niej półgodzinne występy zgłoszonych grup oraz koncerty gości i gwiazdy przeglądu.
Młodzi artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zespół, który zyskał największe uznanie JURY (złożonego z muzyków i dziennikarzy muzycznych) – tytuł „NAJLEPIEJ ROCKUJĄCEGO ZESPOŁU” i nominację do udziału w finale ogólnopolskiego festiwalu Rocko Go. Przegląd jest okazją do nawiązania kontaktów i wymiany kulturalnej.

W tym roku w części konkursowej wysłuchaliśmy 10 prezentacji, w piątek wystąpiły grupy EMISSARIES OF DARKNESS i ABYSS reprezentujące GOK „Sokół”, CONFESSIO i GWOŹDZIE WILSONA z Poznania, czerwonacki MAD HATTER, a także SPADE z Murowanej Gośliny. W sobotę na scenie pojawiły się zespoły: WYROK z Bydgoszczy, EMPTY PLAYGROUND z Wrocławia, STOP MI! z Warszawy oraz reprezentująca GOK „Sokół” grupa SNEAKY SANCHEZ – zwycięzca sprzed roku.

Oprócz konkursowiczów zagrali goście – w piątek zespół BIAŁE WIŚNIE z Poznania, a w sobotę - dobrze znany czerwonackiej publiczności zespół PROCHY, poznańska grupa FORGOTTEN oraz FLYING HEADS z Murowanej Gośliny. Na zakończenie przeglądu przewidziano występ GWIAZDY PRZEGLĄDU – zespołu CETI z legendarnym wokalistą TURBO – Grzegorzem Kupczykiem. Supportem gwiazdy będzie grupa MORION z Poznania.

Fundatorem atrakcyjnych nagród była firma MUSIC CENTER Poznań-Śródka,

Patronat medialny:
Radio "Afera", WTK i portal e-poznan.

Partnerzy:
BROKER SOUND
.