Teatr Fuzja

4 października godzina 20:00  na boisku przy ul. Piłsudskiego w Koziegłowach mieszkańcy Gminy zobaczyli spektakl plenerowy "Cafestrada" Teatru Fuzja, w reżyserii Tomasza Rozmiańca, Anny Woźniak

czas trwania –  45 minut,
premiera – w trakcie Festiwalu Teatr-Akcje (Suwałki 2008r.), przy współudziale Teatru Form Czarno-Białych "PLAMA"

Niebanalny spektakl „Cafestrada” realizowany przy współudziale Teatru Form Czarno-Białych "PLAMA", to historia inspirowana wydarzeniami, jakie miały miejsce w Dolinie Rospudy, podczas blokowania budowy obwodnicy. Autorzy scenariusza chcą zwrócić uwagę na ścieranie się wielkiej wizji „rozwoju i postępu” z bezbronnością rzeczywistości, która ma być im bezkrytycznie poddana. Na trasie każdej kreski wykreślonej na mapie, niezależnie od tego, czy jest to plan budowy autostrady, czy też plan zmiany przebiegu granicy jakiegoś terytorium, dzieją się małe-wielkie dramaty.

W "Cafestradzie" jak w kalejdoskopie przewija się życie – narodziny, dzieciństwo, dojrzewanie, namiętności i wybory, które niejednokrotnie skutkują zniewoleniem? Autorzy stawiają pytanie, czy najbardziej atrakcyjne uliczki zawsze są ślepe? – jednocześnie odpowiedź pozostawiają w domyśle widzowi spektaklu.

Organizatorzy:
GOK „Sokół” i TBS Czerwonak