Intensywne zajęcia taneczne Swing Craze

W dniach od 8 do 10 sierpnia serdecznie zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury Sokół na zajęcia z tak popularnego obecne swinu. Zaproponujemy dwie techniki - Authentic Jazz i Lidny Hop. Wszystkie zajęcia prowadzone będą od podstaw. Za każdy pojedynczy blok (3 spotkania po 1,15 h) taneczny uczestnik zapłaci jedynie 30 PLN. Jedno wejście na zajęcia to 15PLN. Zajęcia poprowadzi instruktor tańca – Waldek Jankowski. Waldek już od wielu lat jest zafascynowany techniką tańca w parach, a w Sokole poprowadzi zajęcia już nie po raz pierwszy. Trenował m.in. tango argentyńskie i salsę. Jego prawdziwą pasją stały się jednak tańce swingowe, które poznawał na międzynarodowych obozach i warsztatach tanecznych. Założyciel SWING CRAZE (www.swingcraze.pl).

 Plan warsztatów:

Poniedziałek, 8 sierpnia

17:30-18:45 Authentic Jazz (dla dzieci): choreografia „Shim Sham”, cz. 1 (solo),

19:00 -20:15 Authentic Jazz (dla młodzieży i dorosłych): choreografia „The Big Apple”, cz. 1 (solo),

20:30-21:45 Lindy Hop – podstawy, charakterystyka tańca, rytm, footwork (w parach dla młodzieży i dorosłych),

 Wtorek, 9 sierpnia

17:30-18:45 Authentic Jazz (dla dzieci): choreografia „Shim Sham”, cz. 2 (solo),

19:00 -20:15 Authentic Jazz (dla młodzieży i dorosłych): choreografia „The Big Apple”, cz. 2 (solo),

20:30-21:45 Lindy Hop – figury 6-bitowe – Sugar Push, Left Side Pass, Underarm Pass (w parach dla młodzieży i dorosłych),

 Środa, 10 sierpnia

17:30-18:45 Authentic Jazz (dla dzieci): choreografia „Shim Sham”, cz. 3 (solo),

19:00 -20:15 Authentic Jazz (dla młodzieży i dorosłych): choreografia „The Big Apple”, cz. 3 (solo),

20:30-21:45 Lindy Hop – partnerowanie, czyli technika prowadzenia oraz podążania za prowadzeniem (w parach dla młodzieży i dorosłych),

 

Opis bloków tanecznych:

Authentic Jazz – zajęcia solowe – czyli nauka choreografii sprytnie stworzonej z typowych dla tańców swingowych elementów. Pochodzą one częściowo ze stepowania lub układów tanecznych powstałych w latach trzydziestych XX wieku. Towarzysząca im żywiołowa muzyka swingowa stwarza możliwość interpretacji oraz poczucia atmosfery tamtych czasów.

 Lindy Hop – zajęcia w parach – czyli taniec pochodzący ze Stanów Zjednoczonych, „przywieziony” do Europy przez amerykańskich żołnierzy w latach czterdziestych XX wieku. Składa się z elementów sześcio- i ośmiobitowych. Tańczony w rytmach bigbandowej muzyki swingowej, idealny dla osób w każdym wieku. Z Lindy Hop wywodzą się inne style, takie jak Boogie Woogie, Jive czy Rock'n'Roll.