Stachursky na Dni Gminy Czerwonak

PROGRAM DNI GMINY CZERWONAK

16-17 czerwca-Gminny Ośrodek Kultury „ Sokół”

godz. 10.00-13.00     Warsztaty Plastyczno-Teatralne dla dzieci.

Warsztaty adresowane są do dzieci ze szkół podstawowych. Uczestników zaprosimy do świata lalek, kukieł oraz teatru animowanai przedmiotu. Postaci oraz działania zostaną podporządkowane wybranym legendom i wierzeniom związanym z Gminą Czerwonak. Powstałe ruchome prace zostaną zaprezentowane w czasie Finału Dni Gminy, czyli 19 czerwca na placu Zielonym w Czerwonaku i zaprezentowane jako barwny i głośny korowód.
Zajęcia poprowadzą Anna Rozmianiec i Cecylia Kotlicka. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne


18 czerwca – Gimnazjum w Koziegłowach

godz. 21.00- Spektakl w wykonaniu Grupy Tanecznej
                       Fleks Step „600-tka”

Co roku grupa ta prezentuje premierę podczas Dni Gminy. Tym razem zaprosimy do innej przestrzeni, gdzie odkrywać będziemy różne miejsca i sytuacje związane z Gminą Czerwonak. Dzięki formie taneczno-teatralnej zyskają one nowy wymiar. Oczywiście bodźcem do powstania tego spektaklu jest 600-lecie Czerwonaka. Grupa stara się w niekonwencjonalny sposób uczcić ten fakt, ale przede wszystkim przypomnieć zapomniane historie gminne, miejsca, w których w tej chwili miesza się historia ze współczesnością.

 

19 czerwca - Stanica Akwenmarina w Czerwonaku

15:00                 start parady motocyklowej „600 motocykli na 600-lecie Czerwonaka”
15:15 – 15:45  przemarsz parady z kukłami oraz pokaz grupy Plastic Fantastic
15:45 – 16:00  występ solistów z  GOK "Sokół"
16:00 - 16:20   koncert zespołu Retro Cafe z GOK „Sokół”
16:30 - 16:50   koncert zespołu "Dzieci Papy" ze Specjalnego Ośrodka 
                           Szklono-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych
16:50 - 17:00   występ zespołu tanecznego z Owińsk Freak Out
17:00 - 17:20   konkursy motocyklowe „600 motocykli na 600-lecie Czerwonaka”
17:20 - 17:50   uroczyste otwarcie wystawy plastycznej
17:50 - 18:20   pokaz Klubu Sportowego Błekitni Owińska
18:20 - 18:40   konkursy motocyklowe „600 motocykli na  600-lecie Czerwonaka”
18:40 - 19:10   występ solistów z  GOK "Sokół"
19:10 - 19:30   występ Formacji Tanecznej Cat Clan z Obornik
19:30 - 20:00   uroczyste obchody 600-lecia Czerwonaka
20:00 - 21:00   występ solistów z  GOK "Sokół"
21:30 - 22:40   koncert Jacka Stachursky’ego
22:40                 pokaz sztucznych ogni i zakończenie

Ponadto przez cały dzień zapraszamy na warsztaty czerpania papieru, place zabaw dla dzieci oraz wiele innych atrakcji.

Tego dnia zapewniamy daromy transport w obrębie gminy na tanicę akwenmarina. Rozkład jazdy znajduje się na stronie głównej.


20 czerwca-Gminny Ośrodek Kultury „ Sokół”

godz. 20.00 

20 czerwca zapraszamy na epilog Dni Gminy do Ośrodka Kultury Sokół na jedyne i niepowtarzalne wydarzenie, jakim będzie premiera kolejnego spektaklu Skansenu Teatralnego, czyli zespołu niesamowitych, otwartych i poszukujących, dojrzałych, zdystansowanych i z poczuciem humoru sześciu Kobiet. Zaprezentują one spektakl „Siedemdziesiąt” oparty na fragmentach dramatu Tadeusza Różewicza „Stara kobieta wysiaduje”, w reżyserii Anny Rozmianiec. Będzie to zupełnie inna propozycja teatralna, w spektaklu nie zabraknie oczywiście humoru, ale przede wszystkim oparty będzie on o prawdę emocjonalną i życiową bohaterek, utrzymaną absolutnie w tonie serio. Podobnie jak ostatnio, będzie to spektakl o kobietach, grany przez kobiety, ale babski świat ukazany zostanie w zupełnie innym świetle. To spektakl przede wszystkim o pragnieniach, o niespełnionych marzeniach i oczekiwaniach. W spektaklu występują: Małgorzata Kościelniak, Dorota Garczarek, Małgorzata Abramczyk, Dorota Marciniak, Małgorzata Dorota Wasilewska oraz Ewa Jachczyk. Serdecznie zapraszamy na godzinę 20:00.

 

Dni Gminy są realizowane przy współpracy z
Urzędem Gminy Czerwonak 

oraz przy udziale nastepujących firm:
TBS Czerwonak, Osiedle Leśne w Koziegłowach, Broker Sound, Spółdzienia Mieszkaniowa
im. 23 lutego w Koziegłowach, Sławex Czerwonak, Aquanet, Fabryka Papieru Czerwonak,
Svea Fireworks, Transkom, Wulkanizacja Rafał Załuski

Patronat medialny:
Głos Wielkopolski, Radio Merkury Poznań, TVP Poznań