Projekt „Czerwonak 600” – zapraszamy wolontariuszy

W związku z przypadającym w tym roku 600-leciem Czerwonaka chcemy zaprosić wszystkich zainteresowanych do realizacji projektu polegającego na zbieraniu materiałów dotyczących przeszłości Czerwonaka.
Będziemy robić wywiady z najstarszymi mieszkańcami, kopiować zachowane zdjęcia i dokumenty, fotografować najstarsze budynki. Wszystkie pozyskane materiały zostaną opracowane i zamieszczone na stronie internetowej oraz w publikacji jubileuszowej.

Realizacja tego projektu wymaga wysiłku wielu osób. Dlatego już dziś zapraszamy wszystkich Państwa do wspólnej pracy. Przyłączając się do powstającej właśnie grupy wolontariuszy przyczynicie się do upamiętnienia historii miejsca, w którym żyjemy. Szczególnie gorąco apelujemy do gimnazjalistów, licealistów i studentów z Czerwonaka, Kicina i Koziegłów, dla których udział w projekcie może stać się ważnym doświadczeniem.
Zachęcamy też serdecznie nauczycieli do powołania szkolnych grup projektowych, których celem będzie badanie ziemi czerwonackiej pod kątem geografii miejsca, historii, przyrody.

Wszystkie pozyskane w trakcie działań materiały złożą się na wystawę będącą podsumowaniem projektu „Czerwonak 600”. Otwarcie wystawy zaplanowane jest na koniec września 2011 roku.

Oczekujemy na Państwa maile, telefony. Prosimy o zgłoszenia pod numerem: 509 939 360 oraz pod adresem: olga@gok-sokol.pl.
Olga Krause Matelska