Cztery Pory Roku w Potaszach

Cztery pory roku w Potaszach” 18 lutego zapraszamy do klubu Kogucik na spotkanie z cyklu „Cztery pory roku w Potaszach”, które rozpocznie się o godzinie 18:00.
Ideą spotkań jest wspólne śpiewanie i wykonywanie muzyki przez uczestników wieczoru. Pomysł wziął się z obserwacji faktu, iż obecnie bardzo rzadko zdarza nam się wspólnie śpiewać lub muzykować, wolimy pozostawić to profesjonalistom. A przecież jeszcze nie tak dawno nie było spotkania towarzyskiego bez gitary i wspólnie śpiewanych piosenek. Chcemy zaproponować także spotkanie z muzyką akustyczną. Tym razem wystąpi ze swoim programem Karolina Perdek, artystka związana z Owińskami, laureatka „Szansy na Sukces”. Pani Karolina poprowadzi także wspólne śpiewy i zachęci do muzykowania na własnoręcznie wykonanych instrumentach perkusyjnych.

Dodatkową atrakcją będzie spektakl oparty na motywach „Opowieści wigilijnej” Dickensa, przygotowany przez grono pozytywnie zakręconych rodziców dzieci z przedszkola w Czerwonaku. Reżyserii widowiska podjęła się pani Krystyna Radziszewskia-Ćwiek. Spektakl jest doskonałym dowodem na to, że samemu można nie tyko śpiewać, ale i zrobić teatr. Aktorzy wykazali się dużą determinacją. Mimo obowiązków zawodowo-rodzinnych wielokrotnie spotykali się na próbach, przygotowywali kostiumy i wspólnie uzgadniali scenografię. Oprócz przedstawienia powstało słuchowisko pod tym samym tytułem z  kolędami i pastorałkami w wykonaniu dzieci z grupy „Pracowite Mrówki”. Nagranie powstało dzięki pomocy pana Remigiusza Wojciechowskiego z GOK Sokół w Czerwonaku. Płyta ze słuchowiskiem stanowiła prezent dla przedszkolaków, a jednocześnie niezwykłą pamiątkę dla wszystkich uczestników nagrania. Projekt okładki płyty wykonała Monika Skowrońska – Iwan. W spektaklu występują: Piotr Smuszkiewicz, Dorota Pomorska, Jędrzej Zubczewski-Bogdanow, Włodzimierz Mazurek, Jakub Dłubała, Marlena Bochyńska, Magdalena Smól, Mateusz Bochyński, Sylwia Paprocka, Aneta Petz-Zielińska, Marcin Iwan, Katarzyna Sawicka-Chmiel, Honorata Smuszkiewicz, Sylwia Kimel, Grażyna Dobak.

Podczas spotkania przeprowadzone zostaną króciutkie warsztaty z tworzenia instrumentów perkusyjnych oraz warsztat plastyczny dla dzieci z wykorzystaniem szablonów pt. „Zima”.
Zapraszamy serdecznie do klubu Kogucik, wstęp jest wolny.