Akcja w Promnicach

Trwa projekt „Mieszkaniec jako animator społeczności lokalnej” organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury „Sokół” w Czerwonaku wspólnie z Centrum Innowacji Społecznych SIC!
Wcześniej pisaliśmy o działaniach w Czerwonaku, teraz informacja o grupie działającej przy Klubie „Iskra” w Promnicach. Tutaj projekt zakłada uporządkowanie i obsadzenie roślinami zaniedbanego kąta obok remizy. Uczestnicy chcą, aby powstało tu miejsce spotkań z kamiennym kręgiem przeznaczonym do palenia ognia, drewnianymi ławkami. Ścianę, do której przylega zakątek postanowili ozdobić malowidłem Akcja rozpocznie się o godzinie 11:00, 23. października. Tego dnia będziemy przygotowywać projekt oraz szablony. Malować będziemy w niedzielę 24. października od godziny 13 00. Zajmiemy się także porządkowaniem terenu, przygotowaniem ziemi oraz sadzeniem roślin.

Serdecznie zapraszamy młodzież i osoby dorosłe. Prosimy zabrać narzędzia, sadzonki, cebule kwiatów.

30 października o godzinie 16 00 spotkamy się na ognisku kończącym całą akcję.
Nad akcją czuwa Olga Krause Matelska.

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Organizacji Grantowej „Stowarzyszenie Światowid” w Łubowie.