Swingowe warsztaty taneczne

W marcu po raz drugi zaprosiliśmy na swingowe warsztaty taneczne. Warsztaty odbyły się w sali GOK „Sokół” w Czerwonaku 27 i 28 marca. Obejmowały zajęcia solowe (Lindy Hop Routine, Charleston) oraz w parach (Lindy Hop). To świetna okazja, aby przyjrzeć się tańcom swingowym z różnych stron i poznawać je indywidualnie lub w parze, a bigbandowa muzyka na pewno nie pozwoli nikomu usiedzieć na miejscu. Zajęcia poprowadzili instruktorzy ze szkoły tańca Swing Craze Waldek Jankowski i Dorota Heimlich (www.swingcraze.pl)
Koszt jednych zajęć to 15 zł

Plan warsztatów:

Sobota (27.03.2010)
10:30 do 12:00 Lindy Hop Routine (solo)
12:15 do 13:45 Lindy Hop (w parach, cz. 1)

Niedziela (28.03.2010)
10:30 do 12:00 Charleston (solo)
12:15 do 13:45 Lindy Hop (w parach, cz. 2)

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 061 652 60 30. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy pod tym samym numerem lub drogą mailową na adres joanna@gok-sokol.pl

Opisy bloków tanecznych:

LINDY HOP ROUTINE (solo) - jeżeli nie masz partnera lub partnerki do swinga lub po prostu chcesz tańczyć solo, mamy także coś dla Ciebie. Choreografia do muzyki swingowej, zawierająca elementy Lindy Hop, East Coast Swing i Charlestona pozwoli Ci poznać styl i charakter tego tańca, posłuchać swingowej muzyki i po prostu "się wyszaleć!".

LINDY HOP (w parze) - Lindy Hop uważany jest za prekursora, źródło wszystkich powstających później tańców swingowych (m. in. Jitterbug, Jive, Rock'n'Roll). Powstawał pod koniec lat 20. i na początku lat 30. XX wieku. Narodził się w Harlemie wśród społeczności afroamerykańskiej w USA. Był to zlepek wielu poprzedzających go stylów, głównie jazzu, charlestona i stepu. Lindy Hop odrodził się w latach 80-tych i na nowo zyskuje popularność w wielu krajach, m.in w Szwecji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.
Nawet podstawowe elementy Lindy Hop, które poznasz na tych warsztatach, zapewnią Ci długie godziny wspaniałej zabawy na parkiecie!

CHARLESTON - "wynaleziony" został przez wspólnotę afroamerykańską w USA i stał się popularny wśród szerokiej społeczności międzynarodowej w latach 20. XX wieku. Pomimo swojej historii Charleston jest najczęściej kojarzony z białymi flapersami i z nielegalnymi barami serwującymi alkohol w USA w czasach prohibicji.
Dziś jest ważnym elementem kultury tanecznej, tańczony w wielu kombinacjach: solo, z partnerem, bądź też w grupie par lub solistów. Podstawowe kroki dają olbrzymi wybór możliwości w improwizacji.