Dni Gminy Czerwonak

Archiwum / Dni Gminy Czerwonak

 

Dni Gminy Czerwonak odbywały się w dniach od 19 do 25 czerwca proponując mieszkańcom różnego rodzaju atrakcje w tym występy zespołów, akcje plastyczne, koncerty.

Już od poniedziałku w szkołach na terenie całej gminy odbywały się warsztaty plastyczne, muzyczne i taneczne, w których uczestniczyły chętne dzieci i młodzież. Uczestnicy zebrali się 22. czerwca na Dziewiczej Górze i zaprezentowali publiczności rezultaty kilkudniowej pracy. Nawiązując do tradycji Nocy Świętojańskiej zebrani pletli wianki, uczestniczyli w zabawach przy ognisku.

 

W poniedziałek 19 czerwca odbył się w Klubie „Iskra” w Promnicach koncert zespołu Nocna Zmiana Bluesa.

 

We wtorek, 20 czerwca zaprosiliśmy mieszkańców na koncert Zespołu Commers Band. Zespół zagrał na placu w centrum Kicina.

 

„Kolacja u Mozarta” to projekt przygotowany na 21 czerwca. Profesjonaliści, instruktorzy i amatorzy działający przy naszym Ośrodku przygotowali przedstawienie oparte na fragmentach opery Mozarta „Don Giovanni”. Niestety – deszcz pokrzyżował nasze plany…

 

23. czerwca odbyła się Dyskoteka pod Gwiazdami. Na stadionie w Kicinie zgromadzili się głównie młodzi ludzie i bawili do późnych godziny przy muzyce proponowanej przez DJ Kuby Klawitera.

Nieco wcześniej rozpoczął się w Sali naszego Ośrodka koncert „Imieniny Jana” w wykonaniu zespołu Koła Gospodyń Wiejskich z Czerwonaka.

 

Sobota 24. czerwca to dzień, w którym został zorganizowany (wspólnie ze Spółdzielnią Mieszkaniową z Koziegłów) Festyn „Powitanie Lata”. Odbył się on na boisku w Koziegłowach, a jego gwiazdami byli Halina Benedyk, Skaldowie i zespół Blue Art. Ulicami Koziegłów przeszła orkiestra dęta zachęcająca mieszkańców do przyjścia pod scenę.