Wspólne kolędowanie - warsztaty teatralno - plastyczne

W dniach od 27 do 30 stycznia zaprosiliśmy do Klubu "Kogucik" w Potaszach na warsztaty plastyczne i teatralne dla dzieci i młodzieży „Wspólne kolędowanie”. Zajęcia trwać były kontynuacją wcześniejszego dwudniowego spotkania. Celem warsztatów było przygotowanie widowiska teatralnego, które zostało zaprezentowane mieszkańcom Potasz i Bolechówka 30 stycznia. Widowisko to wzbogacone zostało programem muzycznym przygotowanym przez dzieci z pracowni Ośrodka Kultury.

Uczestnicy zajęć samodzielnie stworzyli rekwizyty, kostiumy, scenografię oraz scenki teatralne, które nawiązywały do tradycji i motywów bożonarodzeniowych. Dzieci i młodzież przygotowałi wielkie formy - kukły, które stay się bohaterami spektaklu. Warsztaty poprowadziłyAnna Rozmianiec oraz Olga Krause-Matelska.