Swingowe warsztaty taneczne

W dniach 16-17. stycznia 2010 zaprosiliśmy na swingowe warsztaty taneczne. Warsztaty odbyły się w sali GOK Sokół w Czerwonaku. Obejmowały zajęcia solowe (Charleston, Shim Sham) oraz w parach (Jitterbug). To świetna okazja, aby przyjrzeć się tańcom swingowym z różnych stron i poznawać je indywidualnie lub w parze, a bigbandowa muzyka  nie pozwoliła uczestnikom usiedzieć na miejscu. Zajęcia poprowadzili Dorota Hejmlich i Waldek Jankowski z grupy tanecznej Swing Craze (www.swingcraze.pl)
Koszt warsztatów to 15 zł od osoby za zajęcia.


Plan warsztatów:

Sobota (16.01.2010)
10:30 do 12:00 Charleston (solo)
12:15 do 13:45 Jitterbug (w parach, cz. 1)

Niedziela (17.01.2010)
10:30 do 12:00 Shim Sham (solo)
12:15 do 13:45 Jitterbug (w parach, cz. 2)

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 061 652 60 30.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy pod tym samym numerem lub drogą mailową na adres
joanna@gok-sokol.pl

Opisy bloków tanecznych:

CHARLESTON - "wynaleziony" został przez wspólnotę afroamerykańską w USA i stał się popularny wśród szerokiej społeczności międzynarodowej w latach 20. XX wieku. Pomimo swojej historii Charleston jest najczęściej kojarzony z białymi flapersami i z nielegalnymi barami serwującymi alkohol w USA w czasach prohibicji.
Dziś jest ważnym elementem kultury tanecznej, tańczony w wielu kombinacjach: solo, z partnerem, bądź też w grupie par lub solistów. Podstawowe kroki dają olbrzymi wybór możliwości w improwizacji.


JITTERBUG - to taniec swingowy wykonywany w parach, wywodzący się z Lindy Hop. Powstał w latach trzydziestych XX wieku. Łatwy do nauczenia i bardzo popularny. Jitterbug, podobnie jak Lindy Hop, w czasie II wojny światowej przebył ocean, aby stać się fenomenem na światową skalę.
To jeden z najprostszych do opanowania stylów tanecznych. Wspaniały punkt wyjścia dla początkujących tancerzy, dający możliwość opanowania podstawowych kroków, techniki prowadzenia i podążania za prowadzeniem oraz kreowania własnych figur, które wykorzystać można np. na przyjęciu, w klubie lub na weselu.


SHIM SHAM - jest układem tanecznym popularnym wśród tancerzy swinga. Jego źródła wywodzą się od stepowania wykonywanego na koniec występu przez muzyków i tancerzy w latach 20. i 30. XX wieku.
Dziś, ujednolicona wersja Shim Sham składa się z dziesięciu fraz po cztery takty na osiem każda. Ponieważ układ ten nie zajmuje zwykle całego czasu trwania utworu, na jego koniec prowadzący zachęca do dalszego tańca w parach, przy czym co jakiś czas wywołuje zatrzymania lub konkretne figury.


Informacje dodatkowe:
Na warsztaty prosimy o zabranie obuwia na zmianę na płaskiej i w miarę śliskiej podeszwie.